Fryzjerstwo m?skie

Techniki strzyżeń

Fryzura męska również wymaga indywidualnego potraktowania. W tym celu używam różnych narzędzi, jak również technik strzyżeń, dzięki którym osiągam zaplanowany efekt. Sekret tkwi w dostosowaniu się do potrzeb klienta wynikających z rodzaju włosów i układu kostnego głowy.

Kreowanie zarostu

W profesjonalnym fryzjerstwie męskim rozróżnia się różne techniki kreowania zarostu. W zależności od gęstości porostu i rodzaju włosa możemy stworzyć bujną, gęstą lub smukłą i pociągłą brodę. Kompleksowa pielęgnacja obejmuje stosowanie odpowiednich kosmetyków np. olejków wygładzających, dzięki którym włos jest ukierunkowany, błyszczący i pachnący.

Retusz siwych włosów

Popularne jest stwierdzenie, że siwy włos dodaje mężczyźnie autorytetu. Prawdą jest również to, że siwy włos potrafi być żółty, rozmieszczony nierównomiernie, co może sprawiać wrażenie łysienia plackowatego. Aby temu przeciwdziałać i nie potęgować efektu sztucznego koloru, zamiast klasycznej farby stosuje się produkty kolorystyczne maskujące siwe włosy. Zaletą tej techniki koloryzacji jest stopniowe pozbywanie się pigmentu. Dzięki temu, odrastające siwe włosy naturalnie łączą się z tymi poprzednio koloryzowanymi.

Scroll to Top