Koloryzacja

Pigmentacja \ Tonowanie​

Zarówno naturalne, jak i dodawane w salonie pigmenty są osłabiane przez działanie słońca, soli morskiej czy nawet domową pielęgnację. Aby cieszyć się intensywnym kolorem dłużej, pomocny będzie zabieg pigmentacji polegający na dodaniu brakujących pigmentów w wybranym odcieniu. Jeśli masz skłonność do szybkiego wypłukiwania się koloru lub po prostu lubisz zmieniać odcień swoich włosów, to zapraszam Cię do zapoznania się z produktami podtrzymującymi kolor z serii blond, jak również z pełną gamą kolorystyczną – ALCHEMIC CREATIVE CONDITIONER firmy Davines stworzoną z myślą o domowej, niezwykle bezpiecznej koloryzacji.

Kolor podstawowy (odrost)

Jest to zabieg służący pokryciu siwych włosów i składa się z dwóch etapów. Pierwszy polega na naniesieniu farby na odrost. W drugim etapie koncentrujemy się na pozostałej długości włosa. W tym celu nakładamy inną, o wiele lżejszą mieszankę kolorystyczną, której celem jest odbudowanie włosa wcześniej koloryzowanego. Wynika to z faktu, że struktura włosa na całej jego długości nie jest jednorodna. Włosy naturalne (siwe) są z natury mocniejsze, grubsze. Natomiast pozostała część włosa pamięta wieloletnie wcześniejsze koloryzacje, przez co jest słabsza i bardziej podatna na uszkodzenia. Dzięki tej dwuetapowej koloryzacji Twoje włosy będą wdzięczne za dostosowanie się do ich indywidualnych potrzeb, co przełoży się na ich jakość, połysk i elastyczność w układaniu.

Face frame

To technika, która polega na pojaśnieniu partii włosów okalających twarz. Dużą zaletą tej koloryzacji jest jej szybkie wykonanie i widoczne rozświetlenie twarzy bez naruszania pozostałej części włosów. Idealnie sprawdza się dla kobiet często związujących włosy i tych, które nie lubią efektu balejażu. 

Refleksy z wolnej ręki

Często używam tej techniki do pogodzenia naturalnego wyjścia refleksów od nasady i stworzenia wyraźnie zaznaczonych refleksów.

Idealnie sprawdza się na średnich i długich włosach. Wprowadzając pojaśnienia na włosach cienkich uzyskujemy efekt wielowymiarowości, co optycznie zwiększa ich objętość. 

Flamboyage

Ta technika wykonywania refleksów podbiła serca wielu kobiet. Główną jej zaletą jest naturalne pojaśnienie włosów z zachowaniem naturalnego odrostu, bez ostrego odcięcia refleksów typowego dla techniki balejażu. Efekt po koloryzacji flamboyage jest łudząco podobny do naturalnego rozjaśniania włosów podczas wakacji pełnych słońca. Doskonałe rozwiązanie dla kobiet nie lubiących myśleć o odrostach. 

Tapir

Wprowadzając element tapiru do wykonywanych pojaśnień eliminujemy efekt odcięcia charakterystyczny dla balejaży wykonywanych blisko skóry.

W przeciwieństwie do techniki flamboyage, pojaśnienia na tapir narastają z każdym centymetrem, dzięki czemu idealnie sprawdzają się na włosach długich. 

Air Touch

Technika koloryzacji Air Touch zwana również niteczkową, polega na stworzeniu bardzo dużej ilości pojaśnień. W przeciwieństwie do klasycznej techniki balejażu metodą szydełkową, w technice Air Touch nie widać pojedynczych rozjaśnionych pasm. Nazwa techniki pochodzi od sposobu wykonywania pojaśnień. Air Touch to dotknięcie włosa powietrzem wychodzącym z suszarki, dzięki czemu następuje bardzo drobne rozdzielenie pasemek. W efekcie końcowym nie jesteśmy w stanie oddzielić włosa farbowanego od naturalnego. Koloryzacja ta jest przeznaczona dla osób które chcą uzyskać duże rozjaśnienie włosa przy zachowaniu niezwykle naturalnego efektu.

Scroll to Top