Ex Imperio libertas

Piękne, niezwykle głębokie w symbolice łacińskie sformułowanie oddające ducha polskiego sposobu myślenia i wewnętrznej siły nadającej kierunek naszym krokom. Możność decydowania o sobie, swoich wartościach, bycia częścią stworzonego przez siebie systemu, wolność od imperium, czyli wolność przez stworzenie własnego imperium, suwerenność.

Polski klient niezwykle ceni sobie indywidualne podejście. Sam zauważa oznaki osobistego zainteresowania i chwali sobie, gdy jest zauważany przez innych. Chce wyglądać jednocześnie modnie, ale tak by ta szeroko rozumiana „moda” była raczej elementem jego własnej osoby, jego własnej interpretacji, aniżeli marną kopią gwiazdy z Instagrama. Piękno, jakkolwiek przez każdego z nas rozumiane ma podkreślać, eksponować i uatrakcyjniać głębię natury ludzkiej.

Profesjonalne fryzjerstwo w pełni rozumie potrzebę takiego myślenia i dostosowuje się przez uzupełnianie swojej gamy o techniki pracy, materiały, a nawet skład chemiczny danych produktów by zaspokoić te najistotniejsze niuanse. Efekt shadow czyli tzw. cienia na siwych włosach eliminuje wielką różnice między kolorem naturalnym a farbowanym; technika koloryzacji refleksów flamboyage (kursywą) pokrywa się z efektem jaki dają promienie słońca na włosach naturalnych; wprowadzenie do koloryzacji pigmentu różu czy koralu w postaci Alchemic Creative – niezobowiązującego systemu koloryzacji włosów naturalnych bądź farbowanych, który utrzymuje się do kilkunastu myć. I tak można by wymieniać i wymieniać w nieskończoność. A ponieważ każdy z nas ma inny, nieporównywalny kod genetyczny DNA, co za tym idzie ma też inne włosy. Fakt ten rodzi wyjątkowość fryzury.

Czy zdajesz sobie sprawę, że włos ludzki można podzielić według ich struktury, pochodzenia, ale też układu mostków dwusiarkowych (które decydują o ich skręcie) czy nawet zawartości naturalnego pigmentu. Gdy tak się przez chwilę zadumamy nad specyfiką istoty ludzkiego włosa to dochodzimy do wniosku, że jest on cudem samym w sobie, cudem, o który trzeba się troszczyć z największą dokładnością.

Salon fryzjerski Pracownia Mazurkiewicz to próba pogodzenia potrzeby Twoich włosów i Twoich pragnień. Czujemy się odpowiedzialni i jednocześnie zaszczyceni możliwością zadbania o Twoje poczucie piękna.

Podziel się tym postem

Podobne wpisy

Scroll to Top